Урбаністична добірка.

  Цього тижня створили першу спеціальну добірку цікавих медіа-ресурсів, людей, книг і новин зі світу урбаністики, архітектури й мистецтва.
Сьогодні в добірці про PRAGMATIKA.MEDIA, Cees Donkers,”Анатомію міста : Київ. Урбаністичні студії” та Агентів Змін.

   МЕДІА-РЕСУРС 
PRAGMATIKA.MEDIA  – Міжнародна архітектурна платформа та інформаційно-публіцистичне видання для професіоналів та широкого кола читачів, що представляє новини, тренди та тенденції в галузі дизайну, дизайну, ландшафтного проектування та урбаністики.

 Десять номерів на рік і 300 сторінок яскравої та актуальної інформації, власна інтернет-платформа та популярна сторінка в Facebook.
«Ми пропонуємо не тільки і не стільки інформації, як генерацію смислів і натхнення».


 ЛЮДИНА 
 Cees Donkers – урбаніст-дизайнер, головний урбаніст Ейндховена. На відкритті URBAN бібліотеки Кейс Донкерс читав лекцію «Full moon for urban transformation», де ділився досвідом трансформації Ейндховена у дизайнерський та дослідницький центр.

Cees заснував серію відкритих дебатів з розвитку інфраструктури Ейндховена. Спільно з Технічним Університетом і ейндховенського академією дизайну заснував City as a Lab – дослідницький проект з благоустрою міста. В матеріалі, який ми подали нижче, можна детальніше ознайомитись з проектом City as a Lab.
https://issuu.com/minadeciencia/docs/jornal_pbx_iii

Організатор Голландського тижня дизайну «Dutch Design Week» – найбільшого світового форуму в сфері дизайну та інновацій.

  

Про Dutch Design Week 2017 писали колеги із Platfor.ma – Dutch Design Week: как дизайн радует, спасает и сходит с ума

Українські проекти також були представлені на форумі, більше про українських дизайнерів на DDW 2017 читайте за посиланням – Знай наших, українські дизайнери на DDW 2017.

Серед інших проектів Кейса Донкерса варто виділити проект “60+/30 –”, який присвячений взаємодії між поколіннями. Це комунікативний процес, де найважливішу роль відіграє суспільний простір. Тут молодь і люди похилого віку можуть спілкуватися і піклуватися один про одного. Перші можуть поділитися енергією і своїми знаннями технологій. Другі – досвідом і допомогою.

В цілому, всі ідеї і проекти Кейса Донкерса спрямовані на те, щоб робити місто, в якому ти живеш краще. Не потрібно бути байдужим до місця, в якому ти знаходишся, варто бути наполегливим і терплячим, щоб домогтися поставленої мети.

 КНИГА 
«Анатомія міста: Київ. Урбаністичні студії»

Приклад столиці, що переживає великі зміни як у містобудуванні, так і передусім у соціальному ключі: припасування архітектури до проживання, протести проти забудов, нова естетика незалежної держави тощо.

  Дослідження міста як соціокультурного феномену насьогодні один із провідних напрямків сучасних культурних студій. Саме тому в книжці чимало перекладів, інтерв’ю. Розуміння міста виходить далеко за межі соціологічних, історичних чи географічних інтерпретацій.

 Громадська організація 
«Агенти змін» (А3) — організація, створена спільнотою дизайнерів-волонтерів. Основна мета — формування міського середовища та комунікації в ньому, в основі якого лежить повага до людини, інклюзивність та відкритість простору.
З 2015 року команда «АЗ» впровадила декілька проектів :
 Оновлена схема київського метро


 Дизайн єдиного електронного квитка транспорту Києва та безконтактних карток в київському метро


Правила вивісок для історичних районів Києва

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *