ПРОЕКТ 102,5

Влітку 2016 року  URBAN бібліотека запустила Проект 102,5 – медіа-археологічне дослідження таких зниклих феноменів Львова, як радіо ІНІЦІАТИВА і арт-клуб ЛЯЛЬКА. Проект став можливий завдяки програмі CSM/Фундації Центр Сучасного Мистецтва і онлайн-журналу Korydor “Від першої особи: Пам’ять. Голос. Діалог”. Куратори:  Антон Лапов і  Анастасія Нечипоренко.

Проект 102,5 покликаний відкрити капсулу часу, віднесену у минуле львівською радіохвилею ІНІЦІАТИВА. У до-інтернетну добу різні мистецькі ініціативи активно пробивали офіційний медійний пострадянський простір ідеями нових ідентичностей. Радіо “Ініціатива” – це перше альтернативне локальне радіо незалежної України, яке живило культурне поле початку нульових якісною музикою і літературними текстами. На цьому радіо виросло не одне покоління слухачів, які зараз творять сучасну українську культуру. Сьогодні радіо “Ініціатива” – це зниклий феномен з потужним відлунням в українській культурі. Радіо існувало лише 2 роки і було закрито 2002-го року, нещодавно були не дуже успішні спроби відновити радіо в он-лайн форматі.

 

 

 

 

Сьогодні розвиваються нові форми радіо-транслювання, інтернет уже кілька разів змінив форми радіо, його функції й аудиторію. Ми ж за допомогою нових медіа-засобів спробуємо донести до сучасних слухачів той оригінальний контент, який формував творче середовище міста Львова на початку нульових. Ми збираємо та оцифровуємо аудіо касети із записами музичних ефірів, а також історії ді-джеїв та слухачів. У більш широкій перспективі  – ми створюємо архів діяльності арт-клубу “Лялька”. Долучайтеся до створення живого архіву!

 

У вересні в Urban бібліотеці ми провели ряд подій, пов’язаних з першим підсумковим рубежем дослідження: міні-експозиція, лекційна програма, радіо-вечірка. Деталі тут: www.facebook.com/project1025

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *