«Наше завдання – щоб усі 40 бібліотек були площадками, де люди спілкуються, вчаться», – А. Садовий

Львів інвестує кошти у міські бібліотеки. Цього року бюджетом міста на ремонтні роботи передбачено 2 млн 522 тис. грн. Вже виконано комплекс робіт у бібліотеці №8 (URBAN-бібліотека), бібліотеках-філіях №17 (проект Іннотека), №18 (Сенсотека). Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий проінспектував роботи в URBAN-бібліотеці. Мер зазначив, що до 2020 року усі 40 бібліотек міста Львова повинні бути відремонтовані та переведені у новий формат роботи.

«Ми у Львові маємо 40 бібліотек. Наше завдання – щоб усі ці бібліотеки були тими площадками, де люди спілкуються, вчаться, отримують нову інформацію. По програмі «Львів 2020» у нас передбачено, що усі ці бібліотеки мають бути поремонтовані. У цю бібліотеку з бюджету ми плануємо інвестувати орієнтовно 1 млн грн, частину коштів ми використали торік, ще цього року будуть відреставровані двері, вікна. Тут буде зовсім інший підхід, це буде можливість для вдосконалення людини, враховуючи, що поруч є «Львівська Політехніка». Ця бібліотека буде мати урбаністичне спрямування. Це важливо, щоб студенти могли сюди зайти і мешканці, які тут живуть, щоб ця бібліотека стала фактором розвитку для ОСББ, яке діє у цьому будинку. Завдань багато, колектив хороший, місто буде сюди інвестувати кошти. Ми сьогодні побачили, що ще доброго можна зробити. Мені сподобався дворик, місто мало би долучитись, вкласти кошти, щоб цей дворик був більш охайний, щоб його можна було використовувати для відвідувачів бібліотеки. Ми подивились, що є бомбосховище, його треба відремонтувати, частково ці приміщення можна використовувати, щоб там зберігати книжки, які не є у потребі вже сьогодні. Треба, щоб більше площі було для відвідувачів, для спілкування. Щоб ми не сприймали бібліотеки, як склади книжок, а щоб бібліотеки були як медіатеки, де людина розвивається, отримує нову інформацію. Треба використовувати сучасні технології, щоб ця бібліотека у перспективі була поєднана з кращими бібліотеками світу, щоб можна було зайти і подивитись бібліотеку Гарварду, Оксфорду, Кембріджа. Це коштує не дорого», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Проект URBAN-бібліотеки розпочато у 2015 р. Велику роль у виборі бібліотеки під його реалізацію зіграла її локація: місце між двома університетами (ЛНУ ім. І. Франка та НУ «Львівська політехніка»).

URBAN-бібліотека – це спільна ініціатива управління культури ЛМР, Інституту міста та ЦБС для дорослих м. Львова, яка стала відповіддю на соціальний запит. Бурхливий розвиток урбаністичних течій, успіх громадських рухів, підтримка низових ініціатив спонукали до створення нової ланки у ланцюжку «місто-громада» з метою «спільнотворення» концепції сучасного міста, а саме: його архітектурного проектування, соціального життя, вибудови зв’язків у місті та людини  у ньому.

Початком створення «місця, що надихає», можна вважати воркшоп «URBAN-бібліотека: творимо новий простір разом». Під час роботи було розроблено візуалізацію концепції, визначено цільову аудиторію,  скориговано напрямки роботи.

Наступний крок – створення фірмового стилю бібліотеки, який відображає її концепцію. Грант в рамках програми «Громади в дії» дозволив ввести в дію сайт URBAN-бібліотеки:  www.urbanoteka.lviv.ua, видати рекламну продукцію.

URBAN-бібліотека бере участь у знакових для міста подіях: «Майстерні міста», «Днях європейської спадщини», в проектах «Вулиця для всіх», «Їздець» (Шевченко для селфі або Їздець по-львівськи), «Катедра/Ратуша», Святі музики у Львові, відзначенні Дня Львова.

Власними проектами, що отримали резонанс, можна вважати медіа-археологічне дослідження зниклих феноменів Львова «Проект «102, 5», «Весняний URBAN- Лекторій», а також курси з вивчення іноземних мов, акторської майстерності, різноманітні майстер-класи, літературники, вечори акустичної музики і просто заняття з улюбленим викладачем для студентів.

Гостями бібліотеки стали урбаністи Бельгії, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Туреччини, Кореї, Мексики, Фінляндії, Польщі, Словаччини.

URBAN-бібліотека стала місцем, де презентувались стратегії розвитку музею «Територія терору», Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького. З її роботою ознайомились бібліотекарі з усієї України в рамках навчальної поїздки «Альтернативна бібліотека», учасники мобільної школи GIZ «Покращення бібліотечних послуг для місцевих громад»; у її приміщенні відбуваються заходи Львівського Бібліотечного форуму. Родзинкою книгозбірні є фонд літератури з урбаністики, для якого чудові книги (в т. ч. і раритетні видання) були передані управлінням охорони історичного середовища ЛМР.

Завдяки тому, що з бюджету міста було виділено 800 тис. грн., у бібліотеці проведено капітальний ремонт: оновлено системи опалення та електропостачання, побілено стіни, створено графітне покриття у коридорі, на якому кожен охочий зможе залишити свій відгук чи пропозицію.

Довідка

Капітальний ремонт бібліотеки-філії № 8 ЦБС для дорослих на вул. Устияновича, 4

Освоєно у 2016 році – 492 774,8 грн.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено роботи з капремонту системи опалення, вентиляції, системи електропостачання, частково ремонт всередині приміщень.

Бюджетні призначення на 2017 рік – 600 тис грн, з яких освоєно 161440,67 грн.

Завершено ремонт всередині приміщень. Заплановано до кінця року провести реставрацію вікон та дверей.

Виконавець робіт ТзОВ «Західбудком».

Проектувальник НВФ «Рутенія».

Загалом по ЦБС для дорослих

Бюджетні призначення на 2017 рік: придбання книг – 275 600 грн, придбання періодики – 74 200 грн, придбання обладнання – 336 500 грн.

Всього на ремонтні роботи бібліотек-філій ЦБС для дорослих виділено 2522000 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

джерело: http://city-adm.lviv.ua/

 

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *