Фото виставка “Проект 1/5”

Проект 1/5
У архітектурній фотографії довга витримка – ніяк не рідкість. Розмитий вуличний рух чи хмари підкреслюють статичність будівлі-головного об’єкта зображення, створюють відчуття її тривалості, якщо не вічності. На початках фотографії будівлі фактично були єдиними об’єктами які технічно можливо було сфотографувати чітко – саме через довгу витримку.
Хоча архітектура впливає на усіх та змушує людину почуватися певним чином, та чи можливо зрозуміти як саме? Будівлю легко упізнати, та не легко запам’ятати як вона виглядає. Чи можливо по пам’яті відтворити у деталях будівлю, бодай виняткову та відому? У пам’яті залишаються лиш приблизні, розмиті образи, нечіткі як периферійний зір. Зрештою, так не лише з архітектурою.

 

Про автора:

Ольга Заречнюк закінчила кафедру реставрації Інституту архітектури НУ “Львівська політехніка” (2013). Архітектурна редакторка проекту “Інтерактивний Львів” Центру міської історії Центрально-Східної Європи. Займається фотографією, т’юторка воркшопу “Фототектура модернізму” (2018, Центр міської історії); учасниця виставки “Facing Lviv” у Дрогобичі (2019, куратор Курт Кайндль, Зальцбурґ).

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *